ART

W Tyglach sztuka kulinarna na talerzu doprawiona jest sztuką malowaną na obrazach Andrzeja Jana Batora

Art

Płótna Andrzeja Batora pokazują również wytrwałość artysty i ogrom włożonej pracy. Prace składające się z dziesiątek tysięcy kresek wymagają wręcz medytacyjnej uważności i skupienia.


Jedocześnie taka forma pracy jest nie tylko niedzisiejsza pod kątem zaangażowania, ale także pod kątem nowoczesnych mediów. Wizerunek prac artysty w „internecie” nawet w części nie oddaje tego jak praca wygląda w rzeczywistości. Dlatego z pracami Andrzeja Batora trzeba koniecznie spotkać się na „żywo” do czego serdecznie namawiamy.

Kilka słów o autorze:

Studiował na PWSSP w Łodzi, obecnie ASP. Dyplom otrzymał w 1976 roku kończąc wydział grafiki warsztatowej i poligrafii. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, malarstwem sztalugowym, plakatem, wystawiennictwem. Artysta uprawia sztukę inspirowaną naturą i muzyką, tworzy obrazy i rysunki.

Studiował na PWSSP w Łodzi, obecnie ASP. Dyplom otrzymał w 1976 roku kończąc wydział grafiki warsztatowej i poligrafii.
Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, malarstwem sztalugowym, plakatem, wystawiennictwem. Artysta uprawia sztukę inspirowaną naturą i muzyką, tworzy obrazy i rysunki.

Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, a jego prace znajdują się zarówno w kolekcjach państwowych i prywatnych. Prace z kolekcji prywatnej, które mogą Państwo podziwiać w Tyglach to:

1) Klepsydra, 1991, akryl, płótno, ciekawostka – rama okienna lata 30/XX w.

2) bez tytułu, 2015 akryl, płótno

3) cykl Teatr – Widzowie teatru ulicznego, 2000, akryl, płótno